To Pozwoli Ci Zapobiec Chorobom Serca

//To Pozwoli Ci Zapobiec Chorobom Serca

To Pozwoli Ci Zapobiec Chorobom Serca

Zapobiegaj chorobom serca

Choroby serca, są najczęstszą przyczyną śmierci w Polsce, ale to nie znaczy, że nie możemy się ochronić przed największym zabójcą naszych czasów. Oprócz ćwiczeń musimy uważać co jemy, co pomoże nam w obniżeniu poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi i pozwoli kontrolować poziom cukru we krwi oraz utrzymać prawidłową wagę ciała. Jeśli już zdiagnozowano u was choroby serca, charakteryzujące się głównie wysokim poziomem cholesterolu czy ciśnienia krwi. Dieta dla Serca pomoże w znacznym stopniu w obniżeniu ryzyka zawału serca, niewydolności układu krążenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia tętniczego, kardiomiopatii.

Poprawa diety jest ważnym krokiem w kierunku zapobiegania chorobom serca, ale należy wiedzieć od czego zacząć. Nie chodzi mi o katowanie się różnymi rozpisanymi nawet na miesiąc dietami, lecz o ogólne wytyczne, które każdy może wprowadzić. Polecam wprowadzić te wytyczne na co dzień i uczynić to nowym zdrowszym stylem życia, aby zapobiec cierpieniu i marnowaniu czasu i pieniędzy na kosztowne wizyty u lekarzy, którzy zamiast uczyć ludzi zawczasu, na ostatnią chwilę gdzie wiedzą, że bez zmiany stylu życia leki już nie pomogą tylko pozwolą chwilowo zmniejszyć objawy zalecają dietę i ruch. Gdyby mówili o tym wcześniej mogło by się okazać, że nie mieliby kogo leczyć 😉 .

11 rzeczy które spowodują, że twoje serce nie zawiedzie cię w przyszłości.

Jedz więcej na co dzień:

 • Zdrowe tłuszcze takie jak: surowe orzechy, oliwa z oliwek, oleje z ryb, nasiona lnu lub awokado.
 • Składniki odżywcze: kolorowe owoce i warzywa świeże lub mrożone, przygotowywane bez użycia masła.
 • Produkty bogate w błonnik: zboża, pieczywo i makarony wykonane z pełnego ziarna suszone owoce, jeżyny, borówki, jabłka ze skórą oraz rośliny strączkowe.
 • Owoce i warzywa bogate w witaminę C: Papryka słodka, jarmuż, sałata, kiwi, brokuły.
 • Produkty bogate w kwasy Omega i białko: ryby i owoce morza, drób.
 • Wapnia i białka: Białka jaj, 1% odtłuszczone mleko, nisko-tłuszczowe lub beztłuszczowe sery i jogurty.

Jedz mniej na co dzień:

 • Tłuszcze trans – utwardzone tłuszcze roślinne lub głęboko smażona żywność, tłuszcze nasycone pochodzenia zwierzęcego.
 • Pakowana żywność wysoko przetworzona wszelkiego rodzaju, zwłaszcza ta bogata w sód.
 • Białe pieczywo, płatki typu muesli, makarony lub ryż rafinowany.
 • Czerwone mięso, bekon, kiełbasa, kurczak smażony.
 • Żółtka jaj, mleko UHT 2%, produkty mleczne, takie jak pełno tłuste sery.

Te proste wytyczne pozwolą smacznie i zdrowo utrzymać stan twojego serca i układu krążenia w świetnej kondycji.

By | 2016-12-15T20:54:06+00:00 18 kwietnia 2014|Zdrowe Odżywianie|1 Comment

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

One Comment

 1. Anna Nugaj 21 kwietnia 2015 at 14:45 - Reply

  Bardzo ciekawe wskazówki. Z pewnością się do nich zastosuję. Korzystam także z porad serwisu gramozycie.pl. Polecam wszystkim.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/