Dieta Dla Wątroby

//Dieta Dla Wątroby

Dieta Dla Wątroby

Zapoznaj się z ogólnymi wytycznymi, które poprawią samopoczucie, zadbają o jeden z najważniejszych organów, pomogą oczyścić organizm.

Dieta ma za zadanie dostarczenie nie zbędnych składników pokarmowych, minerałów, witamin, enzymów potrzebnych do wyrównania niedoborów i rozpoczęcia procesu regeneracji komórek wątroby…

Ograniczenie potraw ciężko strawnych i wysoko-przetworzonych. Jedną z najważniejszych rzeczy jest ograniczenie tłuszczu oraz węglowodanów prostych a zwiększenie pełnowartościowego białka pochodzącego z produktów takich jak: mleko, twaróg, kefir, ryby, drób.

Zaleca się również produkty świeże, jak najmniej przetworzone i pozbawione konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku. Należy unikać roślin strączkowych oraz ostrych przypraw, ponieważ te produkty prowadzą do wzdęć, których powinniśmy unikać.

Powinniśmy spożywać posiłki często nawet do 7 razy dziennie w małych ilościach. Nie objadać się w godzinach wieczornych, a ostatni posiłek jadać minimum 3 godz. przed snem.

Alkohol jest bezwzględnie przeciwwskazany !!!

Ważne jest aby spożywać jak najwięcej produktów bogatych w witaminy : A, K, C oraz witaminy z grupy B ewentualnie wprowadzić dodatkowa suplementację w witaminy z tych grup.

Zdrowa i dobrze funkcjonująca wątroba odpłaci nam poprawą samopoczucia całego organizmu.

Lepiej poradzimy sobie z oczyszczaniem organizmu i zakwaszeniem często występującym u wielu osób, powodującym drobne utrudniające normalne życie dolegliwości.

Zobacz również wpis Dieta dla wątroby

By | 2015-06-18T05:50:16+00:00 7 maja 2014|Zdrowe Odżywianie|0 Comments

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/