Poznaj 6 Mitów Odżywiania

/, Świadome Życie/Poznaj 6 Mitów Odżywiania

Poznaj 6 Mitów Odżywiania

 

Mit nr 1: Mrożonki mają identyczną wartość odżywczą jak świeże produkty.

Konserwy i mrożonki mają zawartość składników odżywczych porównywalną do nawet najświeższych produktów. Ale czy wiesz, że niektóre „świeże” produkty są zbierane długo zanim dotrą do sklepu? W tym przypadku, mrożonki mogą być świeższe niż warzywa i owoce w sklepie! Oczywiście nic nie zastąpi świeżych produktów prosto z naszego ogródka, Lecz niestety nie każdy ma taką możliwość. Dodatkowo, konserwy i mrożonki mogą być pomocne w okresie zimowym, aby uzyskać większą różnorodność w jadłospisie, kiedy świeże produkty są niedostępne lub zbyt drogie. Podsumowując jak tylko jest możliwość korzystajmy z dobrodziejstw produktów sezonowych. Po za tym lepiej wprowadzić do diety jakiekolwiek warzywa niż żadne.

Mit nr 2: Gluten to samo zło. Jeśli go usuniemy z diety to schudniemy.

Dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą. W rzeczywistości, nie ma dowodów, że sam gluten powoduje przyrost masy ciała. Z drugiej strony, dieta składająca się z pełnego ziarna (zawierająca obie odmiany zawierające gluten i bezglutenowe), świeżych produktów , chudego mięsa  i uboga w węglowodany rafinowane pozwoli uzyskać dobre samopoczucie i pomoże schudnąć ponieważ dłużej będziemy czuć się syci. Dietę bezglutenową powinno się stosować w chorobach jak Choroba Dühringa, Celiakia. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić czy dieta bezglutenowa pozytywnie na nas wpłynie to stosować ją przez przynajmniej miesiąc i obserwować siebie i swój organizm.

Mit nr 3: Cukier jest zły, a syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest zdrowszy.

Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jest stosowany jako sztuczny słodzik w wielu rodzajach żywności przetworzonej i słodzonych napojów. Obecnie nie ma dowodów na to, że syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy ma mniejszy wpływ na zdrowe niż inne rodzaje substancji słodzących. Pamiętaj za dużo cukru z dowolnego źródła nie wpłynie dobrze na twoje zdrowie.

Mit nr 4: Codziennie zażywanie preparatów multiwitaminowych sprzyja zdrowiu.

Najlepsze składniki odżywcze pozyskamy z pokarmów, które zawierają witaminy i minerały, błonnik i inne związki naturalne. Wliczając tu super-żywność jak np. Aloes, Soki z traw, Colostrum, algi i inne, które często są z powodu przepisów zwane są suplementami diety.  To połączenie składników odżywczych będzie miało pozytywny wpływ na  zdrowie, czego nie można uzyskać  z samych sztucznych witamin.

Mit nr 5: Mleko jest niezbędne dla zdrowia kości.

Niskie spożycie wapnia wiąże się z małą masą kości, oraz ich osłabieniem. Jednak mleko nie jest jedynym źródłem wapnia w naszej diecie. Inne bardzo dobrze przyswajalne źródło wapnia znajdziemy w zielonych warzywach liściaste, oraz produktach sojowych i różnych odmianach fasoli. Pamiętajmy, że oprócz wapnia do prawidłowej budowy kości potrzebujemy innych składników odżywczych między innymi takich jak potas, magnez, witaminę K i witaminy D.

Mit nr 6: Szczupła sylwetka to oznaka zdrowia.

Waga jest nie do końca dobrym wskaźnikiem zdrowia. Ktoś może być w normalnym zakresie BMI, ale może nie być w dobrej kondycji zdrowotnej na co wpływa odżywienie organizmu, ruch i otoczenie w którym mieszkamy. Możemy spotkać osoby, które są trochę powyżej „Normalnej” BMI i mają lepsze wyniki w zakresie zdrowia niż inni. Dlatego zamiast koncentrować się na tym aby być bardzo chudym lepiej być wysportowanym.

By | 2015-06-18T05:49:20+00:00 18 maja 2015|Polecane Wpisy, Świadome Życie|0 Comments

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/