Chemia w rolnictwie i żywieniu

//Chemia w rolnictwie i żywieniu

Chemia w rolnictwie i żywieniu

Dokument z dziedziny chemii rolnictwa. Warto wiedzieć jak wygląda dzisiejsze rolnictwo i ile chemii jest w naszych produktach. Przez nadprodukcje rolniczą nasze ziemie są wyjałowione. Mało kto rekultywuje glebę bo kto może sobie pozwolić np. na rok bez plonów. Dla wielu rolników znaczyło by to śmierć głodową.

Przeczytałem ciekawą uwagę, że bez użycia różnego rodzaju środków owadobójczych, chwastobójczych plon zboża z 2 ha pola to około 3 t i jakość zboża jest niska, po zastosowaniu chemii może wzrosnąć 4 krotnie. Zrozumiałe jest więc, że ekonomia odgrywa tu dużą rolę. To poniekąd jest zrozumiałe.

Warto zwrócić uwagę jaką rolę odgrywają w tej sytuacji organizacje tworzące normy spożycia różnych związków chemicznych w naszej żywności. Czy tak naprawdę dbają o nasze zdrowie. Niestety pieniądz jest za często ważniejszy od naszego życia.

By | 2016-12-15T20:54:07+00:00 28 lutego 2013|Świadome Życie|0 Comments

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/