Odchudzanie – Aby Mieć Efekty Zacznij Od Tego

/, Zdrowe Odżywianie/Odchudzanie – Aby Mieć Efekty Zacznij Od Tego

Odchudzanie – Aby Mieć Efekty Zacznij Od Tego

Wiele osób pomija ten ważny etap lub o nim nie wie. Zanim zaczniesz dietę odchudzającą sprawdź co możesz zrobić aby zwiększyć swoją skuteczność w dążeniu do celu.

Wiele osób chcących zmienić coś w swoim życiu, schudnąć, czuć się lepiej, zadbać o zdrowie pomija krok, który może w znacznym stopniu pomóc w doborze odpowiedniej diety. Dieta odchudzająca nie powinna za bardzo nadwyrężać naszego organizmu. Przypomnijmy sobie ile czasu trwało działanie, które doprowadziło do dzisiejszego stanu i decyzji że należy coś z tym zrobić.

Dlatego nie łudźmy się, że powrót do wymarzonej wagi będzie szybki i prosty. Prawidłowy stopień zmniejszania wagi, abyśmy tego mocno nie odczuli np. nie ustającym głodem, zmęczeniem, złym samopoczuciem, powinien wynosić 1 Kg na tydzień trwania diety. Jest to okres w którym nasz organizm będzie miał możliwość przyzwyczaić się do zmiany odżywiania.

Dlatego Przeanalizuj swój dotychczasowy jadłospis !!!

Zanim zaczniesz stosować dietę poświęć minimum tydzień i zapisuj wszystkie posiłki, nawet najdrobniejsze przekąski. Zapisz czas i średnią ilość konkretnych potraw pojawiających się na twoim talerzu. Nie zapomnij o zapisaniu ilości płynów wody, herbaty, kawy. Zrób to skrupulatnie co pokaże jakie masz nawyki żywieniowe. Moim zdaniem powinno się taki pamiętnik żywieniowy prowadzić przez miesiąc ponieważ to wykluczy okresy lepszych lub słabszych dni pod względem energetycznym co w dużej mierze wpływa na apetyt i chęć na różne niekoniecznie zdrowe produkty. Da to bardziej dokładny i uczciwy obraz dotychczasowych przyzwyczajeń.

Warto to zrobić ponieważ może się okazać, że zastosowanie niewielkich zmian w naszych codziennych nawykach może spowodować wielkie zmiany w naszej wadze i codziennym samopoczuciu.

By | 2014-10-29T15:04:12+00:00 16 maja 2014|Polecane Wpisy, Zdrowe Odżywianie|0 Comments

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/