Walcz z nadciśnieniem tętniczym Naturalnie

/, Polecane Wpisy/Walcz z nadciśnieniem tętniczym Naturalnie
  • Jak naturalnie zapobiegać ciśnieniu tetniczemuzapo

Walcz z nadciśnieniem tętniczym Naturalnie

Nadciśnienie tętnicze stanowi poważny problem w teraźniejszym społeczeństwie. Problem nie tylko zdrowotny ale społeczny i ekonomiczny . W Polsce nadciśnienie tętnicze rozpoznano u około 11 milionów mieszkańców, czyli dotyczy to dużej części dorosłych obywateli naszego kraju. Wiele osób czynnych zawodowo, głównie w wieku produkcyjnym, dowiaduje się przypadkiem o istniejącej chorobie nadciśnieniowej zazwyczaj przy okazji rutynowych badań profilaktycznych, często przy okresowym badaniu z pracy. Jest to tak powszechne, że nawet postawiona diagnoza nie trafia do pacjentów, wręcz się tym nie przejmują. Ukryty początek choroby i informacja o potrzebie stałej kontroli nadciśnienia tętniczego nie jest wystarczającym powodem, aby rozpocząć leczenie poprzez zmianę sposobu żywienia, stylu życia, zwiększenia aktywności fizycznej, wprowadzenia suplementacji.

Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi, jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, niewydolności serca lub choroby nerek, również przyczynia się do rozwoju choroby Alzheimera. Celem leczenia nadciśnienia tętniczego jest obniżenie wysokiego ciśnienia krwi i ochrony ważnych narządów, takich jak mózg, serce i nerki przed uszkodzeniami. Leczenie nadciśnienia tętniczego było związane ze zmniejszeniem skoku (zmniejszony średnio o 35% -40%), zawał serca (20% -25%) i niewydolności serca (ponad 50%), wynika z badań się również do rozwoju choroby Alzheimera. Wśród wszystkich zgonów odnotowanych w Polsce w 2000 roku prawie połowę stanowiły schorzenia sercowo-naczyniowe (48%), w tym choroba niedokrwienna serca 30% i udar mózgu 23%, przy czym 20% zgonów dotyczyło osób poniżej 65 roku życia.

Wykres prognozy zachorowan na nadcisnienie tetnicze

Krzysztof Narkiewicz. Katedra Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdański Uniwersytet Medyczny

 

Oczywiście mamy magiczne pastylki, które mogą obniżać ciśnienie krwi, lecz mogą powodować działania niepożądane, takie jak skurcze nóg, zawroty głowy i bezsenność. Mało kto czyta ulotkę leku a szczególnie akapit Skutki Uboczne. W mojej subiektywnej ocenie przy tym akapicie ulotki powinno być wielkimi literami napisane „ Gwarantujemy, że poniższe skutki uboczne zażywania tego leku wystąpią na 100%, jeśli nie zmienisz stylu życia i przestaniesz je brać”. Na szczęście, większość ludzi może obniżyć ciśnienie krwi naturalnie bez leków.

Rozważ te kilka sposobów na naturalne radzenie sobie z nadciśnieniem tętniczym:

1.Strać kilka dodatkowych kilogramów

Utrata masy ciała jest jednym z najbardziej skutecznych metod, do uregulowania ciśnienia krwi. Gdy mas lekką nadwagę lub więcej, tracąc zbędne kilogramy możesz znacznie pomóc sobie obniżyć ciśnienie krwi.

2.Ćwicz regularnie

Jeśli masz trochę za wysokie ciśnienie krwi, ćwiczenia mogą pomóc ci uniknąć rozwoju pełnoobjawowego nadciśnienia. Jeśli już masz nadciśnienie, regularna aktywność fizyczna może doprowadzić ciśnienie krwi do bezpiecznych poziomów. Wystarczy 15 min dziennie.

3.Zmień sposób żywienia

Stosuj dietę, która jest bogata w produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu oraz zmniejsz spożycie tłuszczów nasyconych. Prowadź dziennik żywieniowy. Zwiększ spożycie produktów bogatych w potas. Unikaj soli i produktów bogatych w sód. Czytaj etykiety na zakupach.

4.Rzuć palenie

Każdy papieros zwiększa ciśnienie krwi przez wiele minut po wypaleniu go.

5.Ogranicz spożycie kofeiny

Chociaż skutki przewlekłego spożycia kofeiny na ciśnienie krwi nie są jasne, możliwość niewielkiego wzrostu ciśnienia krwi istnieje. Wypijając duże ilości napojów z kofeiną w długoterminowym okresie czasu możemy zbyt przyzwyczaić organizm do nienaturalnie podwyższonego ciśnienia krwi.

6.Zmniejsz stres

Zmień swoje oczekiwania. Daj sobie czas, aby doprowadzić zadania do końca w spokoju. Miej problemy pod kontrolą i spokojnie zastanów się jak je rozwiązać. Poznaj swoje wyzwalacze stresu. Pozwoli ci to unikać stresujących sytuacji. Znajdź czas na relaks.

7.Monitoruj ciśnienie krwi w domu

Monitoring ciśnienia krwi w domu pokaże ci jakie działania pomagają jakie nie i czy twoje zmiany w stylu życia przynoszą efekty, ostrzegą w sytuacjach gdzie będzie potrzebna pomoc lekarza.

8.Uzyskaj wsparcie

Wsparcie rodziny i przyjaciół pomogą ci poprawić swoje zdrowie. Wybrać się razem na trening lub przyrządzić zdrowy posiłek.

By | 2016-12-15T20:54:06+00:00 7 czerwca 2015|Naturalne Leczenie, Polecane Wpisy|1 Comment

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

One Comment

  1. www.potengasuplement.pl 13 czerwca 2015 at 19:59 - Reply

    Dobrze powiedziane. I jeszcze lepszy wpis.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/