Czystek ( Cistus Incanus ) – Dawkowanie, Zastosowanie, Opinia

/, Polecane Wpisy, Zdrowe Odżywianie/Czystek ( Cistus Incanus ) – Dawkowanie, Zastosowanie, Opinia
 • Czystek Cistus Incanus - posiadająca fenomenalne właściwości antyoksydacyjne

Czystek ( Cistus Incanus ) – Dawkowanie, Zastosowanie, Opinia

Ze względu na częste pytania odnośnie zastosowania oraz dawkowania zioła Czystka ( Cistus Incanus ) piszę ten krótki artykuł. O pochodzeniu, właściwościach przeczytacie w innym moim artykule Cistus Incanus – Czystek Naturalne wsparcie dla organizmu. Jak można przeczytać w wielu publikacjach Czystek daje nam przede wszystkim 3 główne pozytywne działania: antyoksydacyjne ( przeciw utleniające ), anty bakteryjne oraz przeciw zapalne.

Z doświadczenia widzę, że jeśli skoncentrować się na działaniu profilaktycznym już jedna szklanka dziennie naparu z Czystka ( Cistus incanus ) pomoże nam wesprzeć organizm w walce wolnymi rodnikami, które są powodem degeneracji zdrowych komórek i często transformacją w komórki nowotworowe. Kolejną zaletą jest działanie przeciw bakteryjne i anty zapalne co na pewno spowoduje mniejsze prawdopodobieństwo możliwości zachorowania na choroby spowodowane bakteriami, wirusami ale również chwilowym osłabieniem organizmu co często objawia się różnymi stanami zapalnymi.

W sytuacji gdy już dopadnie nas jakaś choroba począwszy od grypy lub jak „nas zawieje” i odczuwamy z tego powodu bóle mięśni lub stawów ja zwiększam dawki mocnej herbaty 10x bez żadnych skutków ubocznych, lecz profilaktycznie zalecam obserwowanie reakcji organizmu każdego z osobna oraz rozsądne zwiększanie dawki w razie potrzeby, aby dostosować ilość do indywidualnych predyspozycji.

W sytuacjach gdzie spotykamy się z przewlekłymi zakażeniami bakteryjnymi/wirusowymi jak np. Borelioza z Lime zaleca się dłuższe stosowanie zwiększonych dawek Czystka, który działa bardzo pozytywnie, ponieważ formy przetrwalnikowe uporczywych bakterii i wirusów nie są odporne na naturalne związki zawarte w Czystku. Uporczywe bakterie i wirusy tracą ochronę dzięki czemu nasz naturalny układ odpornościowy potrafi je w łatwiejszy sposób zwalczyć z czym nie radzą sobie syntetyczne antybiotyki.

W miarę rosnącej świadomości i wiedzy na temat Cistus incanus ( Czystka ) wyróżnia się coraz częściej działanie antybiotyczne.

Dodatkową świetną właściwością według mnie jest również to, że odstraszają kleszcze. Co z powodzeniem stosuje dodatkowo na swoich dwóch psach w formie mocnego wywaru z Czystka, którym w proporcji 1 do 2 czystek/woda spryskuje sierść zwierząt. Od roku brak problemów z kleszczami. Uważam, że to dodatkowo pokazuje jakie pozytywne właściwości ma ta roślina.

By | 2015-06-18T05:50:36+00:00 18 kwietnia 2014|Naturalne Leczenie, Polecane Wpisy, Zdrowe Odżywianie|15 komentarzy

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

15 komentarzy

 1. […] Zobacz również wpis Czystek – dawkowanie, zastosowanie, opinia. […]

 2. Ptk 24 lutego 2016 at 17:05 - Reply

  Witam, po kilku dniach picia naparu z czystka bolą mnie mięśnie i stawy. Odstawiam i przestają, jaki związek?

  • Piotr Bryła 19 marca 2016 at 12:26

   Osobiście nie spotkałem się z takimi objawami. Proszę zadać sobie pytanie jakiej jakości czystek i czy to nie reakcja oczyszczająca organizmu po prostu.

 3. danuta 29 maja 2016 at 16:54 - Reply

  U mnie również zauwazyłam że po dłuższym piciu czystka bolą mnie mięsnie i stawy.Pewnego razu ból był nie do zniesienia i wybrałam się do lekarza,przepisał mi leki.Nigdy dotąd nie miałam kłopotów ze stawami chyba odstawię tę herbatkę i zobaczę jaka będzie reakcja.

  • Piotr Bryła 1 czerwca 2016 at 09:11

   Bolące stawy mogą się objawić z różnych przyczyn, dlatego daleki był bym od uzależniania tego tylko od czystka. Polecam sprawdzić poziom witamin, minerałów, kolagenu i metali ciężkich w organizmie.

 4. Aga 27 września 2016 at 14:10 - Reply

  A gdzie dawkowanie? W tytule jest jedno w tekście drugie, dzieki za strate czasu…

  • Piotr Bryła 2 października 2016 at 07:20

   Dawkowanie zależy od sytuacji. Jak nadmieniam jedna szklanka naparu daje już działanie profilaktyczne. W innych sytuacjach zwiększamy dawki i kontrolujemy co się dzieje. Czystek to nie leki które da się dostosować według masy ciała.

 5. Kasia 20 października 2016 at 06:46 - Reply

  Dzień dobry. Jak długo mozna pić herbatę z czystka? czy można regularnie do końca życia, czy trzeba robić jakieś przerwy? Jeśli tak – to jakie?

 6. Marta 13 listopada 2016 at 21:45 - Reply

  Ból mięśni i stawów może być reakcją czystka na boreliozę przewlekłą. Jest to reakcja pozytywna, która oznacza, że czystek działa i nie należy odstawiać tylko kontynuować leczenie przez dłuższy czas minimum 3. miesiące, minimum szklanki naparu dziennie.

 7. Anka 1 grudnia 2016 at 16:33 - Reply

  Jak napisała Marta, bóle mięśni i stawów to może być skutek wybijania bakterii przez czystka. Poczytajcie o reakcji Herxhaimera, zwanej w skrócie herxem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_Jarischa-Herxheimera.
  Ja z boreliozy (potwierdzonej podczas pobytu w szpitalu z powodu temperatury 39 stopni utrzymującej się non-stop ponad miesiąc, bez objawów przeziębienia czy grypy oraz przy dobrych wynikach badań) wyleczyłam się po półtorej roku brania ziół (włącznie ze stopniowym wchodzeniem na wyższe dawki aby zminimalizować herxa, a potem ze stopniowym schodzeniem z nich). Wcześniej przez 7 miesięcy leczyłam się antybiotykami do braku objawów, ale choroba wróciła już po 5 miesiącach. Po protokole Buhnera nie mam (odpukać) żadnych objawów od 4 lat. Przez boreliozę miałam objawy neurologiczne: pojawiające się nagle zaniki pamięci, epizody splątania, zataczanie się, bóle głowy, gorączka niewiadomego pochodzenia. Kubek potrafił mi nagle wypaść z ręki. Szłam po chodniku, a wydawało mi się, że chodzę po uginającym się, miękkim bagnie, albo po kolana w wodzie, a po niezbyt dużym wysiłku (np. trochę dłuższy spacer) robiło mi się od razu słabo. Całe szczęście, że coś jednak pomogło na to świństwo, bo było bardzo kiepsko.

 8. Alfaro 23 czerwca 2017 at 10:00 - Reply

  Od ponad roku piję czystek codziennie w pracy i to PEŁNY DZBANEK. Do tego dodaję zioło gojnik, odrobinę imbiru i zaparzam wszystko. Potem dolewam trochę syropu klonowego i JESTEM ZDROWY JAK RYBA, nie bolą mnie jak was stawy. Może trochę ruchu, zamiast siedzieć przed TV i marudzić?
  Do powyższego spożywam także 1 pestkę dzikiej moreli gorzkiej dziennie i popijam szklanką sody oczyszczonej. Od roku nie mam nawet kataru i tryskam dobrym samopoczuciem co nie zawsze mi się zdarzało.
  Pijcie i jedzcie to co ja – na pohybel żydowskim mordowniom farmaceutycznym chcącym nas wybić swoją chemią.

  • Piotr Bryła 23 czerwca 2017 at 10:28

   Trafnie powiedziane, ja też nie odczuwam żadnych negatywnych skutków, a pozytywne.

 9. Vaari 17 sierpnia 2017 at 19:25 - Reply

  Nadal unika Pan tytułowego dawkowania czystka. Szklanka naparu OK, czekamy na dalszy ciąg. Jeżeli nie wie Pan jaką ilość suszu zalać jaką ilością wody to proszę to napisać, a jeżeli Pan wie to proszę podać tą ilość. Dziękuję

 10. bartosz 9 października 2017 at 09:45 - Reply

  Nie „trafnie powiedziane” panie autorze, tylko moze warto zasiegnac wiedzy jak sie juz pisze artykul? To ze Pana nie bola stawy nie jest od razu dowodem naukowym na dzialanie ziola. Post Marty jest wartosciowy – pijac ziola na Borelioze trzeb umiec sie oczyszczac z zabitych patogenow i toksyn bo inaczej ma sie tzw. Herxy.

 11. Niunia 15 maja 2018 at 16:56 - Reply

  Dla mnie czystek to zbawienie.Nikt mi nie powie że z tym czystkiem to ściema.Bo takie opinie często słyszę. Mam straszne problemy ze stawami.A dokładnie bol nóg,co ja nie stosowałam.Nic nie pomagało.Ciągle opuchniete i bardzo bolące . Zaczęłam pić czystek i nie wiem co to bolące nogi.Ból minął jak ręką odjął.Naprawdę polecam !!!

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/