Cistus Incanus – Czystek Naturalne wsparcie dla organizmu

/, Zdrowe Odżywianie/Cistus Incanus – Czystek Naturalne wsparcie dla organizmu
 • Czystek Cistus Incanus - posiadająca fenomenalne właściwości antyoksydacyjne

Cistus Incanus – Czystek Naturalne wsparcie dla organizmu

 

Ta dzika roślina skrywa w sobie fenomenalne siły i zaskakuje
swoimi właściwościami nawet współczesnych naukowców. Rośnie dziko w basenie morza śródziemnomorskiego oraz
w gorących rejonach Usa. Czystek stosowano już przed narodzinami Chrystusa. Jest to jedna
z najstarszych roślin leczniczych, której pozytywne właściwości zostały udokumentowane.
W tamtych czasach głównie stosowany jako herbata z liści potrafiąca łagodzić dolegliwości chorobowe, uspokajać oraz przyspieszać regenerację sił witalnych. Dopiero w latach 90, dzięki współczesnym technologiom Cistus incanus został gruntownie przebadany pod względem wpływu na organizm ludzki.

Dzięki naukowcom teraz już wiemy dlaczego tak pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu i wspiera nas w walce z wieloma schorzeniami. To zasługa polifenoli których w czystku znajdziemy bardzo duże stężenie.  Cistus incanus znajduje się w czołówce dobroczynnych roślin odznaczających się wysoką zawartością polifenoli –  przeciwutleniaczy i tak samo dokładnie przebadaną naukowo.

Przeciwutleniacze pod względem wpływu na człowieka są uważane za niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Antyoksydanty są niezbędne do dezaktywacji wolnych rodników w naszym systemie. Oddając dodatkowy elektron wolnym rodnikom zapobiegają kradzieży elektronów zdrowej komórki dzięki czemu nie ulega ona mutacjom.

Działanie polifenoli można porównać z powodzeniem do utleniania się metalu
w naszych samochodach czyli tak zwanej rdzy. Stosując środki zapobiegające utlenianiu się metalu jesteśmy w stanie znacznie spowolnić ten proces lub nawet go zatrzymać na dłuższy czas, tak samo wygląda sytuacja w naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie produktów bogatych w przeciwutleniacze do naszej codziennej diety.

Dieta bogata w antyoksydanty znacznie wzbogaca możliwości obronne naszego systemu odpornościowego dzięki czemu zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym chorób serca oraz nowotworów.

Jedno z wielu badań klinicznych obrazujących działanie Czystka na nasz organizm, zostało przeprowadzone przez lekarzy z kliniki Charite w Berlinie. Tematem badania był wpływ ekstraktu z Czystka na bardzo popularna dolegliwość jak grypa. Poddano 141 pacjentów chorych na grypę terapii ekstraktem z czystka. W 29 przypadkach nie nastąpił żaden efekt. Jednak przeważająca liczba 112 pacjentów wykazała wyraźną poprawę stanu zdrowia.

Ten przykład nie jest mi obcy ponieważ przetestowałem to na sobie tylko z herbatą z Cistus incanus, przy dużej ilości czyli 5 – 6 szklanek dziennie mocnego wywaru moje dolegliwości związane z grypą począwszy od 38 stopniowej gorączki po 3 dniach ustąpiły, bez stosowania żadnych innych wynalazków jak popularny Gripex
i temu podobne.
To doświadczenie tylko potwierdziło informacje, które zdobyłem wcześniej.

Po zapoznaniu się z wieloma artykułami i badaniami na temat czystka spotkałem się z pozytywnym wpływem dzięki właściwościom antyoksydacyjnymi, przeciwbakteryjnymi, antywirusowymi na inne schorzenia między innymi:

 •  Wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe
  Czystek Cistus Incanus - posiadająca fenomenalne właściwości antyoksydacyjne

  Czystek – Cistus Incanus – wsparcie natury dla naszego organizmu

 • Choroby bakteryjne w szczególności borelioza z lyme
 • Grzybice
 • Choroby krążenia wieńcowego
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby szyi, nosa i uszu
 • Zwalczanie wolnych rodników
 • Odtruwanie organizmu
 • Zapobieganie zakażeniom

Warto też nadmienić, że czystek to pomocne zioło nie posiada skutków ubocznych i nie można go przedawkować. Jest naturalnym sposobem dzięki któremu możemy wspomóc swój organizm w walce z zanieczyszczeniem otaczającego środowiska
i konsekwencjami z tym związanymi dla naszego zdrowia.

Zobacz również wpis Czystek – dawkowanie, zastosowanie, opinia.

By | 2016-12-15T20:54:07+00:00 22 sierpnia 2013|Naturalne Leczenie, Zdrowe Odżywianie|4 komentarze

Share This Story, Choose Your Platform!

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

4 komentarze

 1. Teresa 23 października 2013 at 10:18 - Reply

  Witaj Piotr,czystek polecam swoim pacjentom z problemami skóry,boleriozą ,
  z zakrzepica żylną, i z mnóstwem innych chorób.Efekty sa naprawdę dobre i jest juz kilka wyników badań nawet na leczenie nowotworów.Mam wspaniale rezultaty w leczeniu swoich pacjentów. Oczywiście potrzebne sa odpowiednie dawkowania i dodatkowe suplementy,ale naprawdę czystek wszystkim polecam,proszę uważać na podróby ponieważ jest ich
  w internecie dużo.Zwłaszcza polecam każdemu pic teraz cherbatkę z czystka ponieważ mamy okresy jesienno zimowe , czyli rózne wirusy,grypy.Profilaktyka jest ważna.

  • beata 10 kwietnia 2014 at 17:51

   Witam, czy mogłabym dowiedzięc jakie dawkowanie cztstka zaleca Pani przy zakrzepicy? Pozdrawiam, Beata

 2. Teresa 11 kwietnia 2014 at 15:17 - Reply

  Witam,proponuję pić kilka szklanek dziennie od 3 do 6,7,dobre tez sa kapsułki z czystka z witamina c.Proponuje pijawki,dużo szybciej mija zakrzepica. w razie pytań proszę pisać na terka3@vp.pl
  pozdrawiam Teresa Knap

 3. […] ) piszę ten krótki artykuł. O pochodzeniu, właściwościach przeczytacie w innym moim artykule Cistus Incanus – Czystek Naturalne wsparcie dla organizmu. Jak można przeczytać w wielu publikacjach Czystek daje nam przede wszystkim 3 główne pozytywne […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/