Acydoza nieznana choroba cywilizacyjna

/, Świadome Życie/Acydoza nieznana choroba cywilizacyjna

Acydoza nieznana choroba cywilizacyjna

Czym jest acydoza-zakwaszenie, zachwianie równowagi zasadowo-kwasowej organizmu?

Równowaga kwasowo-zasadowa, to pojęcie biochemiczne, które obrazuje wzajemny stosunek ilości jonów zasadowych i jonów kwasowych we krwi i w tkankach.

Odczyn Ph naszej krwi powinien wynosić 7,35 ,czyli w lekko zasadowym wykresie. Nie mylmy tego z ogólnie znanym i stosowanym neutralnym stopniem 5,5 Ph który najlepszy jest dla naszej skóry i części zewnętrznych ciała. Wartość Ph powyżej 7,40 świadczy o zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej i przesunięciu odczynu krwi w kierunku zasadowym (alkaloza, zasadowica), lecz w naszych czasach jest to rzadko spotykana sytuacja. Wartość pH poniżej 7,35 świadczy o przesunięciu odczynu w kierunku kwaśnym (acydoza, kwasica). Im wartość liczbowa pH jest niższa, tym bardziej kwaśny jest odczyn krwi. Pamiętamy tą zasadę z lekcji chemii.

W naszych czasach w 97% ludzi mieszkających w krajach uprzemysłowionych boryka się z problemem zakwaszenia organizmu którego nie jest świadom. Przyczyną acydozy jest nasz postęp cywilizacyjny. Brak czasu , praca , stres , styl życia. Jemy za szybko ,za dużo ,zbyt późno, ciężkostrawne potrawy. Do tego dochodzą nałogi, depresja, nadmierny wysiłek.

Stałe niezachwiane zakwaszenie organizmu prowadzi nas powoli do wielu chorób. Dolegliwości zaczynają się łagodnie od bólów głowy, nadmiernego zmęczenia , niechęci do działania są to pierwsze sygnały naszego organizmu, że coś jest nie tak. W publikacjach naukowych lekarzy dr med. F. Sander, dr med. M. Worlitschek oraz HP Jörgensen, którzy doszli do wniosku ,że acydoza wspomaga powstawanie wielu przewlekłych chorób. Coraz częściej słyszymy o coraz młodszych osobach, które zapadają na poważne choroby w tym różne odmiany raka. Pamiętajmy lepiej zapobiegać niż leczyć . Wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków, aby przedłużyć sobie życie w zdrowiu nawet o kilkadziesiąt lat.

Najbardziej zakwaszającym produktami w naszej codziennej diecie są mąka, cukier, mleko, których spożywamy zastraszające ilości w różnej formie. Często nasza dieta opiera się tylko na tych produktach. Choć lista mniej lub więcej zakwaszających produktów dla naszego organizmu jest długa. Niestety nasze żywienie opiera się w 90% na tworzących kwaśne środowisko produktach. Prowadzi to do zaburzeń flory bakteryjnej, powstawaniu coraz większych ilości grzybów, wolnych rodników, wirusów. Kwaśny odczyn jest idealnym środowiskiem do rozwoju wszystkiego czego chcielibyśmy mieć jak najmniej.

Organizm ludzki jest cudem świata i nie zostawia nas bez obrony. Siły organizmu są jednak ograniczone. Na próbę przywrócenia naszego ciała do równowagi zużywa dodatkowe siły, a gdy ciągle dostarczamy organizmowi bezwartościowych pokarmów te siły się kończą i zaczynamy chorować.

Czy 20 – 30 lat temu ludzie w wieku 20 – 40 lat chorowali na choroby przewlekłe, różne odmiany raka, umierali?
Wszystko zależy od nas samych. Cud medycyny przeistoczył się w potężny biznes któremu już nie zależy by człowiek był zdrowy, bo wtedy nie zarabia.

By | 2016-12-15T20:54:07+00:00 23 lutego 2013|Naturalne Leczenie, Świadome Życie|0 Comments

About the Author:

Dobre Samopoczucie i Zdrowie jest najważniejszym aspektem naszego życia. Gdy jesteśmy zdrowi możemy tworzyć, pracować i cieszyć się życiem. Interesuje się tą tematyką od kilku lat, czyli od momentu kiedy u siebie zauważyłem problemy z zdrowiem, a medycyna nie miała za bardzo pomysłu na moje dolegliwości. Chęć poszukiwania rozwiązania problemu pokazała mi, że wiedza z zakresu dietetyki, naturoterapii oraz sposobów motywacji jest niezbędna dla każdego przynajmniej w podstawowym wymiarze. Efekty jakie uzyskałem ja i moje otoczenie były świetne co zainspirowało mnie do stworzenia tego bloga. Chcę zachęcić wszystkich do poszerzania wiedzy oraz otwartego umysłu na metody zgodne z naturą człowieka. Dzięki odpowiedniej wiedzy, motywacji, zmianie stylu życia możemy cieszyć się zdrowiem i szczęściem na lata.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

https://retrokitchenappliances.net/